Ћирилица   /   Latinica   /   English
   
FENIX ART
Кинематографија
Републике Српске
Фотографија
Републике Српске
Стрип сцена
Републике Српске
Из свијета филма





Ревија анимираног филма

Бања Лука, мала сала биоскопа “Палас”
27-30.11.2006. године

ПРОГРАМ

27. 11. (понедјељак)

2000 часова - Свечано отварање Ревије анимираног филма
-Пројекција награђених филмова са фестивала БАЛКАНИМА-2006 (Београд, Србија):

  1. ICHTHYS (Пољска, 2005), режија Марек Скробецки
  2. РЂАЈ У МИРУ (Србија, 2005), режија Алекса Гајић
  3. КАПЕТАНОВА КЋИ (Русија, 2006), режија Екатарина Микахаyлова
  4. ШЕРЛОК ХОЛМС И ДОКТОР ВОТСОН (Русија, 2005), режија Алеxандар Бобунов
  5. ЈЕВРЕЈСКА УСПАВАНКА (Русија, 2005), режија Елизавета Скворцова
  6. CARACAS (Пољска, 2006), режија Anna Blaszczyk
  7. SUBWAY SCORE (Њемачка, 2004), режија Alexander Isert
  8. ЗАЛОГАЈ (Србија, 2005), режија Крунослав Јовић
  9. ПРОНАЂИ СЕБЕ (Србија, 2006), Дечја радионица цртаног филма Ниш
  10. СМИЛЕ (Израел, 2004), режија Noam Abta i Yuval Markovich
  11. MOTHER (Велика Британија, 2006), режија Christoph Steger
  12. THE CITY OF FEARS (Grčka, 2006), режија Christina Sifianou

28. 11. (уторак)

2000 часова - Пројекције награђених филмова са фестивала АНЕСИ 2006 (Француска):

  1. DELIVERY (Њемачка, 2005), режија Nowak Till
  2. ABIGAL (Velika Britanija, 2005), режија Comley Toni
  3. DREAMS AND DESIRES (Велика Британија, 2005), режија Quien Joana
  4. CHERNO NA BYLO (Bugarska, 2006), режија Tsvetkov Andrej
  5. EGO (Francuska, 2006), режија Blaise Luis,Lagache Thomas,Roger Bastien
  6. WALKING IN THE RAINY DAY (Јужна Кореја, 2005), режија Choi Hyon Myung
  7. RABBIT (Велика Британија, 2005), режија Wrake Run 8. ASTRONAUTS (Велика Британија, 2005), режија Walker Matthew
  8. ONE D (Канада, 2005), режија Grimshaw Michael
  9. HISTORIE TRAGIQUE AVEC FIN HEURЕУСЕ (Француска, Канада, Португал, 2005), режија Pessoa Regina

29. 11. (сриједа)

1200 часова - Предавање Николе Мајдака о теми “Како направити анимирани филм” (биоскоп “Палас”)
1800 часова - Ретроспектива српске анимације ( I дио):

  1. ЧОВЕК ОД КРЕДЕ (1963), режија Никола Мајдак
  2. ИЗВОР ЖИВОТА (1969), режија Никола Мајдака, Борислав Шајтинац
  3. НЕВЕСТА (1971), режија Борисла Шајтинац
  4. ПЛАВИ ЗЕЦ (1981), режија Душан Петричић
  5. ХИРОМАНТИЈА (1985), режија Вера Влајић
  6. ЊЕГОВО ВЕЛИЧАНСТВО (1980), режија Вељко Бикић
  7. АЛЕ И БАУЦИ (1989), режија Растко Ћирић
  8. СИЦ ТРАНСИТ (1997), режија Мирослав Јелић
  9. КАМЕЛЕОН (1999), режија Желимир Жарковић

2000 часова - Ретроспектива српске анимције (II дио):

  1. ХЛЕБ (2002), режија Вера Влајић
  2. СЕНКА И ЊЕН ЧОВЕК (2002), режија Марија Милановић
  3. COLLIDING CIRCLES (1997), режија Срђан Марковић, Јелена Обрадовић
  4. ЛИНИЈЕ НА ДЛАНУ (2003), режија Предраг Пауновић
  5. СВЕ ЈЕ СТАЛО САМО ДЕЦА РАСТУ (2000), режија Андреј Леко
  6. ИГРАЧКА (2000), режија Александар Костић
  7. СИТУАЦИЈА (1996), режија Александар Дулић
  8. ЧУДНА ПТИЦА (2006), режија Миличко МијатовићНА МОСТУ (2000), режија Никола Витковић

30. 11. (четвртак)

2000 часова – Ретроспектива мајстора српске анимације Николе Мајдака:

  1. CONCERTO GIMNASTICO (Југославија/Србија,1963)
  2. ЧОВЕК ОД КРЕДЕ (Југославија/Србија, 1963)
  3. СОЛИСТА (Југославија/Србија, 1963)
  4. ЗАЉУБЉЕН У ТРИ КОЛАЧА (Југославија/Србија, 1967)
  5. ПАРДОН (Југославија/Србија, 1966)
  6. ИЗВОР ЖИВОТА (Југославија/Србија, 1969)
  7. ВРЕМЕ ВАМПИРА (Југославија/Хрватска/Србија, 1971)
  8. ЗАПИС О СЛИКАРЈУ (Југославија/Словенија, 1971)
  9. ПОСЛЕДЊИ ТВ ДНЕВНИК (Југославија/Србија, 1983)
  10. ЛЕД ИН ОГЕЊ (Југославија/Словенија, 1977)
  11. NOCTURNO (Југославија/Србија, 1989)
  12. CURRICULUM VITAE (Југославија/Србија, 1994)
  13. LE GRAND GUIGNOL (Југославија/Србија, 1993)
  14. PONTIUS PILATUS SECUNDUS (Југославија/Србија, 1996)

Активности






Архив
Штампај Пошаљи пријатељу Назад
ГАЛЕРИЈА | ВИДЕО | ЛИНКОВИКОМЕНТАРИ | КОНТАКТ  
Дизајн и CMS: BTGport.net

Феникс © сва права задржана