Ћирилица   /   Latinica   /   English
   
FENIX ART
Кинематографија
Републике Српске
Фотографија
Републике Српске
Стрип сцена
Републике Српске
Из свијета филма





Дани Загребачке школе анимираног филма

Бања Лука, мултиплекс “Козара”, сала “Ребека”
20-24.06.2005. године

Програм

20.06 (понедјељак)

20.00 часова - Свечано отварање “Дана Загребачке школе анимираног филма” 20.30 часова - Пројекције филмова из програма “Драгуљи Загреб филма”

  • ИНСПЕКТОР СЕ ВРАЋА КУЋИ (Ватрослав Мимица, 1958)
  • СУРОГАТ (Душан Вукотић, 1958)
  • ВАУ-ВАУ (Борис Колар, 1964)
  • ЗНАТИЖЕЉА (Боривој Довниковић, 1966)
  • МОЖДА ДИОГЕН (Недељко Драгић, 1966)
  • МАЧКА (Златко Боурек, 1971)
  • САТИЕМАНИЈА (Зденко Гашпаревић, 1978)
  • И ЛОВЕ ТОО (Јошко Марушић, 1991)


21.06 (уторак)

19.00 часова – Отварање изложбе оригиналних фолија и цртежа “Загребачке школе анимираног филма” (просторије Хрватског културног центра)

20.00 часова - Пројекције филмова из програма “Најбољи филмови за дјецу Загреб филма”

  • ПТИЦА И ЦРВЕК (Златко Гргић, 1977)
  • КРАВА НА МЈЕСЕЦУ (Душан Вукотић, 1959)
  • МАЛИ ВЛАК (Драгутин Вунак, 1959)
  • ИГРА (Душан Вукотић, 1962)
  • О МИШУ И САТОВИМА (Златко Гргић, 1969)
  • СЕДАМ ПЛАМЕНЧИЋА (Павао Шталтер, 1975)
  • МРАВ ДОБРА СРЦА (Александар Маркс, Владимир Јутриша, 1965)
  • БАРБА ЛУКА (Радивој Гвоздановић, 1988)


22.06 (сриједа)

20.00 часова - Пројекције филмова из програма “Најбоље од нове продукције Загреб филма”

  • ВРЕМЕНСКА БАЈКА (Гоце Васков, 1996)
  • МЛАДИЋ С РУЖАМА (Магда Дулчић, 1996)
  • КОЛАЧ (Данијел Шуљић, 1997)
  • IN DIVIDU  (Никол Хјуит, 1999)
  • ФИЛМ С ДЈЕВОЈЧИЦОМ (Данијел Шуљић, 2000)
  • КЉУЦАЊЕ (Ана Марија Видаковић, 1999)
  • ПРИЧА ПРВА (Дарко Баклижа, 2002)
  • СВАКИ ЈЕ ДАН ЗА СЕБЕ, СВИ ЗАЈЕДНО НИКАД (Горан Трбуљак, 2002)
  • ЉУБИМАЦ (Стив Шиник, 2002)
  • СЛОЖЕНИ ПРЕДОСЈЕЋАЈ (Душко Гачић, 2003/2004)
  • СУБ РОСА (Катја Шимуновић, Никола Шимуновић, 2004)


23.06 (четвртак)

18.00 часова – Пратећи програм: Избор са “Аниматеке 2004”. и школе анимираног филма “Пиxел” – Сарајево

  • LA PICCOLA RUSSIA  (Ђанлуиђи Токафондо, Италија/Француска, 2004)
  • МОРБ (Игор Лазин, Мађарска, 2004)
  • ГРАНДЕ АНАРЦА (Алвис Ренцини, Италија, 2003)
  • ЗАСУКАНЕЦ (Шпела Чадеж, Словенија/Њемачка, 2004)
  • БИЗГЕЦИ-ЧЕШЊЕ (Грега Мастнак, Словенија, 2003)
  • ФАБУЛА (Берин Тузлић, Босна и Херцеговина, 2004)
  • ОСМОСА (Горазд Бизјак/Роман Рожман, Словенија, 2003)
  • ДУШАН (Матеј Лавренчић, Словенија, 2002)

 

20.00 часова - Пројекције филмова из програма “Класици Загребачке школе анимираног филма И”

  • ЗИД (Анте Заниновић, 1964)
  • ПЕТИ (Павао Шталтер, 1964)
  • ЛУТКА  СНОВА (Златко Гргић, Боб Годфри, 1980)
  • ДНЕВНИК (Недељко Драгић, 1974)
  • ДОН КИХОТ (Владо Кристл, 1961)
  • МАЛА КРОНИКА (Ватрослав Мимица, 1962)
  • МУХА (Ватрослав Мимица, Александар Маркс, 1966)
  • ЉУБИТЕЉИ ЦВИЈЕЋА (Боривој Довниковић Бордо, 1970)
  • PICCOLO (Душан Вукотић, 1959)
  • НЕБОДЕР (Јошко Марушић, 1981)


24.06 (петак)

18.00 часова – затварање ревије
Пројекције филмова из програма “Класици Загребачке школе анимираног филма ИИ”

  • ПРЕМИЈЕРА (Н. Костелец, 1959)
  • ШАГРЕНСКА КОЖА ( Владо Кристл, Иво Врбанић, 1961)
  • ТУП-ТУП (Недељко Драгић, 1972)
  • САМАЦ (Ватрослав Мимица, 1958)
  • ШКОЛА ХОДАЊА (Боривој Довниковић Бордо, 1978)
  • РИБЉЕ ОКО (Јошко Марушић, 1980)
  • ИДУ ДАНИ (Недељко Драгић, 1969)
  • АЛБУМ (Крешимир Зимонић, 1983)

Активности






Архив
Штампај Пошаљи пријатељу Назад
ГАЛЕРИЈА | ВИДЕО | ЛИНКОВИКОМЕНТАРИ | КОНТАКТ  
Дизајн и CMS: BTGport.net

Феникс © сва права задржана